Wizyta wolontariusza z Meksyku

Po prawie rocznych staraniach w szkole zawitał anglojęzyczny wolontariusz. W ubiegłym roku trójka uczniów z naszej szkoły miała okazję wyjechać na pięciodniowe warsztaty języka angielskiego w Długopolu Zdrój z wolontariuszami z różnych zakątków świata. Uczniowie spędzili te dni w fantastycznej atmosferze, z bardzo miłymi, ale i kompetentnymi native speakerami. Był to czas zabawy, pracy, zwiedzania i poznawania nowych ludzi, a przede wszystkim był to czas na mówienie po angielsku.

W tym roku możliwa była rewizyta i od 15-18.11.2019 roku pojawił się w naszej szkole Ivan z Meksyku, który poprowadził z uczniami klas I-VIII różnorodne gry językowe, mające na celu odblokowanie i usprawnienie procesu mówienia. Sam kontakt z wolontariuszem z tak odległego kraju, z którym uczniowie mogli „dogadywać się” jedynie po angielsku, zadziałał niesamowicie motywująco.

Ivan mieszkał przez ten czas u dwóch rodzin, u Państwa Błaszczyków i Państwa Kotarskich. Dziękując im za serdeczne przyjęcie Ivana pod swój dach i otoczenie go opieką po godzinach spędzonych w szkole, mamy nadzieję, że wieczory spędzone na rozmowach z Ivanem, były nie tylko sympatyczne, ale również przybliżyły wiedzę o kulturze, tradycjach czy choćby kuchni Meksyku. Koordynatorem wizyty była Pani Małgorzata Pawłowska, której serdecznie dziękujemy.